Reset

Dzień jest coraz krótszy, poranki zimniejsze, witryny sklepowe zapełniają się dekoracjami świątecznymi, z głośników brzmi George Michael ze słynnym „Last Christmas”. Święta coraz bliżej.

Czas zrobić listę prezentów i ruszać na zakupy. W październiku, zanim wpadłam w wir pracy, urządziłam sobie mały spacer fotograficzny, odwiedzając ulubione sklepy w okolicy. Mokotów – po Śródmieściu i Powiślu – to dzielnica, w której ulokowało się najwięcej ciekawych sklepów, butików, kawiarni i restauracji. Jednym z miejsc, do którego wpadłam z wizytą był sklep RESET.

Zaglądam tam z wielką przyjemnością i polecam wszystkim znajomym odwiedzającym nas w Warszawie, poszukującym oryginalnego wzornictwa lub tym, którzy chcą zabrać ze sobą kawałek warszawskiego świata. W Resecie znajdziecie duży wybór produktów, które są świetną pamiątką czy prezentem z wizyty w stolicy. Książki o Warszawie, kultowe kubki MAMSAM – niczym z peerelowskiej stołówki, plakaty i grafiki z symbolami Warszawy.

Reset inspiruje i zaraża miłością do designu, ciężko wyjść z pustymi rękami. Znajdzie się coś dla miłośników gadżetów, ceramiki, naturalnych kosmetyków, pięknie wydanych albumów i stylu retro. Moje serce skradły dekoracyjne, szklane talerze chorwackiej marki Wallware, które można powiesić na ścianie.

Nie każdy wie, że Reset ma również pracownię rewitalizacyjną pod marką Refre, która była jednym z pionierów w renowacji mebli z lat 50., 60. i 70.. Odnowione perełki można kupić w sklepie stacjonarnym i on-line. W Resecie jest też sporo prac młodych polskich artystów.

Sklep niedawno zmienił lokalizację i przeniósł się w głąb ulicy Dąbrowskiego. Jest ciaśniej, ale bardzo przytulnie. Zbierałam się do pisania tego posta już dawno, ale brak czasu uniemożliwiał mi publikację. Może dobrze się złożyło, bo Reset to idealne miejsce na zakup prezentów bożonarodzeniowych, więc przełom listopada i grudnia to dobry moment, żeby przypomnieć o takich miejscach jak to. Jeśli jeszcze nie macie pomysłu na wszystkie świąteczne upominki, odwiedźcie Reset.

RESET, J.Dąbrowskiego 16, Warszawa
reset@resetpoint.pl
+48 531 142 765

otwarte pon-pt 11-19, sob 11-17

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *