Książka i kawa – świat wrze na Gałczyńskiego 7

Są miejsca, w których zapach książek miesza się z zapachem kawy. Jedni wpadają tutaj na chwilę, inni na dłużej. Nikt nie patrzy nerwowo na zegarek ani krzywo na czworonoga, jeśli przyszedł z nami. Tutaj czas płynie inaczej, a drzwi otwarte są dla każdego. Kiedy człowieka pochłonie atmosfera takiego miejsca i dobra lektura, może nie zauważyć, że minęło pół dnia.

Wrzenie świata to księgarnio-kawiarnia ukryta na tyłach Nowego Światu. Nie ma tutaj tłumu przypadkowych turystów, jest za to cisza i spokój sprzyjające spotkaniu z książką i kulturą. Są miękkie poduszki na parapetach, regały pełne książek i prawdziwie domowa atmosfera. W pogodne dni można zabrać kawę i ulubioną lekturę na taras, gdzie pod koronami starych drzew wystawione są stoliki i leżaki. Jeśli aura dopisze, będzie można korzystać z nich do późnej jesieni. Wprawdzie nie ma tutaj kuchni z prawdziwego zdarzenia, jednak obok dobrej kawy znajdziecie w menu godną ofertę koktajli i smoothie, wybór śniadań na słodko i wytrawnie, ciasta oraz zupę dnia. Jeśli kiedyś obudzicie się w weekend bez chęci i weny do przygotowywania śniadania, możecie śmiało wpadać na otwarty bufet śniadaniowy. Wrzenie świata to jednak coś więcej niż tylko księgarnia i kawiarnia. To miejsce związane z Instytutem Reportażu, które dzisiaj jest centrum kultury dokumentalnej. Odbywają się tutaj spotkania autorskie, debaty, pokazy fotograficzne oraz filmowe. Na jednej ze ścian znajdziecie „skrzynki reporterskie” –  czerwone skrzynki pocztowe z nazwiskami autorów, w których można zostawić list lub książkę do podpisania. Możecie być pewni, że Wasza korespondencja nie pozostanie bez odpowiedzi.

Jest też prawdopodobne, że czytając książkę nad filiżanką kawy lub herbaty spotkacie tutaj ulubionego pisarza lub reportera. Takie rzeczy zdarzają się na Gałczyńskiego 7.

Kawiarnia Wrzenie świata
ul. Gałczyńskiego 7, Warszawa
tel. 22 828 49 98

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *