Kawa z Ministerstwa

Plac Konstytucji to miejsce, wokół którego odkrywamy wiele kulinarnych perełek na mapie stolicy. Od śniadań, przez lunche po dobrą kawę. Dzisiaj będzie o kawie i niewielkim lokalu na Marszałkowskiej, w którym kawowe rzemiosło i jakość stawiane są na pierwszym miejscu. Ministerstwo Kawy to niewielka kawiarnia z jasnym, minimalistycznym wnętrzem i widokiem na warszawskie życie, które płynie Marszałkowską. Raczej na szybką kawę niż miejsce do pracy, ale będąc w pobliżu lubimy tutaj zajrzeć.

Zamawiamy Cappucino (11,50 zł)  i Cortado (10 zł). Tutejsi bariści czerpią inspiracje ze skandynawskiej kultury speciality caffee i znają się na rzeczy. Przy barze wybór kanapek (11 zł) i ciast (3,50 – 13 zł) – skromny, ale wystarczający. Dla spragnionych napoje, świeżo wyciskane soki (10-15 zł), smoothies (13-16 zł), wybór sypanych herbat (10 zł) oraz Cascara (10 zł). W tym miejscu jednak zdecydowanie rządzi kawa.

 W ofercie Ministerstwa znajdziecie kawę parzoną w ekspresie oraz metodami alternatywnymi: drip, chemex i aeropress oraz selekcję pojedynczych arabik do parzenia tymi metodami.  Głównym dostawcą kawy do Ministerstwa  jest KOPPI – uznana w świecie mikropalarnia speciality coffee stworzona przez mistrzów baristów Szwecji. Kawa po wypaleniu trafia tutaj po kilku dniach i sprzedawana jest najpóźniej do miesiąca, półtora od wypalenia.

Ministerstwo Kawy, Marszałkowska 27/35

pn-pt 9:00-22:00, sb-ndz 10:00-22:00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *